Reprezentacja Polski w rugby w sobotę znów zagra na Polonii

Inny wynik niż zwycięstwo rugbistów reprezentacji Polski z Czechami będzie niespodzianką. Mecz eliminacji Pucharu Świata - Anglia 2015 zostanie rozegrany w sobotę na stadionie Polonii. Początek o 20.


Polacy liczą się w walce o awans do Dywizji A1, która daje szansę na historyczny wyjazd na Puchar Świata. Po wygranej 30:9 ze Szwecją kadra Marka Płonki zmierzy się w sobotę z najsłabszą drużyną w grupie, Czechami. Rywale dotychczas przegrali wszystkie pięć meczów, w tym z biało-czerwonymi 3:29. Polacy z bilansem czterech zwycięstw i dwóch porażek zajmują drugie miejsce. Do prowadzących Niemców tracą trzy punkty. Tylko zwycięzca grupy wywalczy awans do wyższej dywizji. O tym, kto wygra, może zdecydować bezpośredni, wyjazdowy mecz z zachodnimi sąsiadami 9 listopada.

- Czesi to nieobliczalna drużyna. Nie mają nic do stracenia, dlatego musimy przygotować się na ciężki mecz - mówi na razie Płonka o sobotnim meczu z Czechami. Outsiderem grupy, który ma wielu rugbistów w najlepszej na świecie lidze francuskiej, ale oni w kadrze występują epizodycznie albo w ogóle. Trzon polskiej kadry stanowią rugbiści z klubów Wybrzeża Lechii Gdańsk i Arki Gdynia.

Sobotni mecz Polaków będzie czwartym w historii na stadionie Polonii. Poprzedni ze Szwedami obejrzało prawie trzy tysiące kibiców. Wcześniej działacze organizowali spotkania kadry głównie na Stadionie Narodowym w Gdyni. Teraz mierzą zdecydowanie wyżej. Zamarzyli sobie, że za rok rugbiści zagrają na stadionie Legii, a w perspektywie dwóch lat - na Stadionie Narodowym.

Dlatego organizatorzy przygotowali kilka akcji marketingowych, by zachęcić kibiców do przyjścia na Konwiktorską. Nawet tych, którzy z rugby nie mieli jeszcze do czynienia. Bramy stadionu będą otwarte na cztery godziny przed gwizdkiem. Chętni będą mogli wziąć udział w Maratonie Zumby (połączenie tańców latynoamerykańskich z fitnessem). Uczestnicy maratonu mecz obejrzą za darmo. Pozostali będą musieli kupić bilety w cenie 10 i 25 zł. Swoją obecność na trybunach zapowiedział m.in. prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Warszawa.sport.pl na Facebooku. Dołącz do nas!