Top 5 na weekend: Skimboarding, piknik rowerowy, Warszawa Ćwiczy, rugby i Monomania

Mistrzostwa w skimboardingu w Otwocku, zawody na monocyklach w Zalesiu Górnym, zajęcia z cyklu Warszawa Ćwiczy, Rodzinny Piknik Rowerowy i nabór do legijnej sekcji rugby to nasze propozycje na sportowy weekend. Wybierz coś dla siebie i rusz się w Warszawie!
ZOBACZ WSZYSTKIE IMPREZY SPORTOWE W KALENDARZU "RUSZ SIĘ"

Zawody w skimboardingu

Na środku rzeki Świder w Otwocku powstał tor z przeszkodami do skimboardingu. To sport polegający na pływaniu na desce po płytkiej wodzie i wykonywaniu efektownych ewolucji. Piąta edycja skimboardowych zawodów w Otwocku rozpocznie się w sobotę o godz. 10. Przewidziano cztery kategorie: junior, amator, pro i kobiety. Każdy będzie mógł wypożyczyć na miejscu deskę i spróbować swoich sił w skimboardingu.

KIEDY, GDZIE, JAK? Sobota 5 lipca, godz. 10, tor na rzece Świder przy starym moście koło Holiday Inn przy ul. Jarosławskiej w Otwocku, więcej informacji na Facebooku.

Monomania, czyli mistrzowie jednego koła

Konkurencje wykonywane na jednokołowych rowerach, czyli monocyklach są bardzo widowiskowe. Przez cały weekend w podwarszawskim Zalesiu Górnym podczas Monomanii będzie można obejrzeć w akcji czołówkę polskich zawodników. Na terenie ośrodka "Wisła" (ul. Wczasowa 1) monocykliści pojawią się już w piątek po południu. Pierwszą konkurencję, czyli trial zaplanowano na sobotę na godz. 11 na terenie boiska sportowego w Zalesiu (ul. Pionierów). O godz. 17 w ośrodku "Wisła" rozpocznie się street jam, czyli pokaz pokonywania miejskich przeszkód na jednokołowych rowerach. Wyścig crossowy po leśnych ścieżkach zacznie się w niedzielę o godz. 11, a o 12.30 zawody w trzech konkurencjach: skoku wzwyż, skoku w dal i staniu w miejscu.

KIEDY, GDZIE, JAK? Sobota 5 lipca, godz. 11, niedziela 6 lipca, godz. 11, ośrodek "Wisła", ul. Wczasowa 1 w Zalesiu Górnym, więcej informacji na Facebooku.

Darmowe zajęcia z cyklu Warszawa Ćwiczy

To druga edycja wakacyjnej akcji w stołecznych parkach. W 11 dzielnicach Warszawy w każdy weekend do końca sierpnia odbywają się darmowe zajęcia sportowe i rekreacyjne. Na treningi nie trzeba się wcześniej zapisywać, wystarczy punktualnie przyjść na zajęcia. W programie m.in. treningi biegowe w parku Skaryszewskim, pilates na Bemowie, treningi funkcjonalne na Białołęce, trening outdoorowy w klubie La Playa, joga w parku Bródnowskim, samoobrona w parku Szymańskiego czy karate na Żoliborzu. Pełny program na stronie warszawacwiczy.pl.

KIEDY, GDZIE, JAK? Sobota 5 lipca i niedziela 6 lipca, harmonogram treningów i program całej akcji na stronie warszawacwiczy.pl.

Nabór do sekcji rugby Legii

"Masz charakter, nie znalazłaś jeszcze sportu dla siebie, chcesz w końcu wykorzystać swoją siłę, szybkość, a może poszukujesz swoich sportowych atutów? Oferujemy Ci możliwość treningów z fajną ekipą, dużo radości, ostry wycisk oraz poznanie najbardziej drużynowego ze wszystkich sportów" - tak do udziału w treningu i rekrutacji zachęca żeńska sekcja rugby Legii. Nabór rozpocznie się w sobotę o godz. 13 na bocznym boisku Legii (ul. Łazienkowskiej 3). W tym samym terminie i miejscu nabór chłopców z roczników 1998-2003 przeprowadzi męska sekcja rugby Legii.

KIEDY, GDZIE, JAK? Sobota 5 lipca, godz. 13, boczne boisko Legii, ul. Łazienkowska 3, więcej informacji na stronie legiarugby.com.

Rodzinny piknik rowerowy

Frisbee, badminton, a do tego wycieczki rowerowe z przewodnikiem po parku kulturowym, stanowiska rekonstruktorów, przejazd Warszawskiej i Kobyłkowskiej Masy Krytycznej i Miasteczko Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji - m.in. takie atrakcje czekają na gości Rodzinnego Pikniku Rowerowego, który odbędzie się w niedzielę w Ossowie (początek o godz. 11 na terenie zespołu szkół, ul. Matarewicza 148). Na piknik do Ossowa można się udać z Warszawy w zorganizowanym przejdzie. Zbiórka na placu Zamkowym o godz. 10.30. Powrót o godz. 17.30. Żeby wziąć udział w przejeździe z Warszawy do Ossowa (i z powrotem) należy wysłać na adres jolanta.kielczyk@ossow1920.pl zgłoszenie zawierające: imię, nazwisko, wiek i rozmiar koszulki (potrzebny do rozdzielenia pakietów startowych). Liczba miejsc jest ograniczona do 300.

KIEDY, GDZIE, JAK? Niedziela 6 lipca, godz. 11, teren zespołu szkół, ul. Matarewicza 148 w Ossowie, więcej informacji na stronie ossow1920.pl .

Zgłoś imprezę na wawasport@agora.pl.

Obserwuj autora na Twitterze