Sport.pl

Gwiazdy lekkiej atletyki w Warszawie. Kolejny Memoriał Kamili Skolimowskiej na Stadionie Narodowym

Tomasz Majewski, Anita Włodarczyk, Paweł Fajdek oraz Piotr Machałowski - ta czwórka na pewno wystąpi podczas szóstej edycji mityngu organizowanego przez fundację imienia Kamili Skolimowskiej. Zawody po raz drugi z rzędu zorganizowane zostaną na Stadionie Narodowym.


Ostatni Memoriał Kamili Skolimowskiej przyciągnął na stadion 23 tys. kibiców, przed telewizorami zawody oglądały już jednak prawie dwa miliony widzów.

Stało się tak przede wszystkim dzięki udziałowi w zawodach wielu międzynarodowych gwiazd lekkiej atletyki, na czele z najszybszym człowiekiem świata - Usainem Boltem. Tak duże zainteresowanie zawodami lekkoatletycznymi to osiągnięcie niecodzienne.

Polski kulomiot Tomasz Majewski w tym roku liczy na jeszcze większą widownię. - Memoriał rośnie i rozwija się z roku na rok, z małej imprezy zamienił się we wspaniały międzynarodowy mityng - powiedział. - Chciałoby się, żeby jeszcze więcej ludzi przyszło w tym roku na Narodowy i bawiło się z nami, celebrowało to święto sportu. W zeszłym roku zajęto w całości dolną część trybun, mam nadzieję, że w tym roku uda się zapełnić górę i atmosfera będzie jeszcze lepsza. Memoriał Kamili to wyjątkowa impreza, naprawdę warto być wtedy z nami - przekonywał dwukrotny mistrz olimpijski.

Pomóc w zapełnieniu stadionu w całości mają o połowę niższe niż w ubiegłym roku ceny biletów. Ich sprzedaż ruszyła w środę. Najtańszy bilet kosztuje 19 zł, najdroższy 99.

- Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom kibiców, chcemy zachęcić do przyjścia na stadion całe rodziny - mówił Marcin Rosengarten, członek zarządu Fundacji Kamili Skolimowskiej. - Ceny są naprawdę atrakcyjne. Przygotowaliśmy również ofertę dla szkół i z tego powodu zmieniliśmy też termin memoriału, który tradycyjnie odbywał się w sierpniu, czyli w wakacje. Przed nami ogromne wyzwanie, ale w tym roku chcemy zrobić wszystko, by na zawodach pojawiło się jeszcze więcej kibiców. Mamy również plany, by przez następne trzy lata Memoriał Kamili Skolimowskiej wciąż odbywał się na Stadionie Narodowym - dodał.

Na konferencji prasowej w dniu szóstej rocznicy śmierci Kamili Skolimowskiej poinformowano również o istotnych zmianach w programie mityngu. W porównaniu z poprzednią edycją w tej w ramach konkursu skoku wzwyż o zwycięstwo będą walczyć wyłącznie panowie, natomiast w miejsce konkursu skoku w dal kibice będą mogli podziwiać rywalizację tyczkarzy. Organizatorzy planują ściągnąć do stolicy medalistę mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich w skoku wzwyż Mutaza Barshima, którego trenerem jest Polak - Stanisław Szczyrba, a także mistrza olimpijskiego i medalistę mistrzostw świata w skoku o tyczce - Renauda Lavilleniego.

Już kolejny rok z rzędu partnerem mityngu będzie Totalizator Sportowy, właściciel marki Lotto. - Tak jak we wcześniejszych latach, tak i w tym roku jesteśmy głównym sponsorem memoriału. Będzie to wyjątkowa edycja, bo w tym roku Totalizator obchodzi swoje 60-lecie. Będzie to wspaniałe wydarzenie, na które przybędą zawodnicy i przyjaciele Kamili. Cieszę się, że już od czterech lat wspieramy ten wyjątkowy projekt - mówił Wojciech Szpil, prezes zarządu spółki.

Memoriał Kamili Skolimowskiej to impreza nierozerwalnie związana z Warszawą, miastem urodzenia najmłodszej polskiej mistrzyni olimpijskiej. - Miasto bardzo mocno stawia na usportowienie swoich mieszkańców. Od 2009 roku Warszawa wspiera memoriał, który jest ważnym elementem kalendarza imprez sportowych odbywających się w stolicy. W tym roku po raz drugi będziemy gościli tę imprezę na Narodowym. Cieszymy się, że warszawiacy w tamtym roku tak licznie przybyli na te zawody - wyrażał zadowolenie wiceprezydent m.st. Warszawy Jarosław Jóźwiak.

Na konferencji obecna była również podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, która wspominała Kamilę. - Sześć lat temu odbyła się pierwsza edycja międzynarodowego mityngu lekkoatletycznego, kiedy to po raz pierwszy oddano jej hołd. Dziś wciąż jest w naszej pamięci i na zawsze pozostanie jako skromna, zawsze uśmiechnięta dziewczyna. Szkoda, że nie ma jej już wśród nas, ale cieszę się, że Marcin Rosengarten kontynuuje pamięć o niej i rozwija tę imprezę. Pamiętam początki tego memoriału, szczerze gratuluję jego rozwoju. W zeszłym roku oprawa była wyjątkowa, kibice dopisali. Oby w tym roku było podobnie - mówiła Dorota Idzi.

Organizatorem memoriału jest Fundacja Kamili Skolimowskiej, której celem jest pielęgnowanie pamięci o naszej najmłodszej mistrzyni olimpijskiej, zmarłej 18 lutego 2009 roku.

Bilety na to wydarzenie dostępne są na oficjalnej stronie memoriału - www.memorialkamili.pl

Więcej o: