Futbolowe bramki już na stadionie Polonii. W sobotę pierwszy mecz Warsaw Eagles [ZDJĘCIA]

Takich bramek na stadionie Polonii jeszcze nie było. W środę przy Konwiktorskiej zamontowano te, których w sobotę będą używać futboliści Warsaw Eagles. Mecz z mistrzem - Seahawks Gdynia - w sobotę o 14.
Rusz się. Zaplanuj aktywny weekend w Warszawie

Dla wicemistrza Polski, Warsaw Eagles, którzy jak dotąd rozegrali tylko jedno ligowe spotkanie (39:0 na wyjeździe z Kozłami Poznań), będzie to szczególny mecz - raz, że z rywalem, który ograł ich w finale na Stadionie Narodowym. Dwa, że pierwszy w tym roku w Warszawie. I wreszcie trzy - pierwszy na stadionie Polonii.

W poprzednim sezonie Orły grały na mogącym pomieścić zaledwie tysiąc osób stadionie OSiR Bemowo. Po dwóch meczach na Narodowym - finale Topligi, w którym przegrali z Seahawks 37:52 i Euro-American Challenge, które obejrzało odpowiednio 23 i 25 tys. osób - chcieli zrobić krok do przodu. W lutym zawarli porozumienie z zarządcą obiektu przy Konwiktorskiej, Warszawskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Umowę podpisano na pół roku, czyli tyle, ile trwa futbolowy sezon. Co ciekawe, za każde spotkanie Eagles zapłacą WOSiR dużo mniej niż Polonia - 22 tys. zł brutto ("Czarne Koszule" wynajmują obiekt za 55 tys.).

Debiut na Polonii miał nastąpić 6 kwietnia w prestiżowym meczu z silnymi Devils Wrocław, ale spotkanie odwołano, bo murawa na Polonii była w fatalnym stanie ze względu na przedłużającą się zimę. Eagles nie chcieli grać na siłę i niszczyć trawę, którą będą dzielić do końca sezonu z piłkarzami. Mecz z Seahawks odbędzie się jednak na pewno.

Stadion jest już niemal gotowy na przyjęcie obu drużyn. W środę postawiono bramki, w sobotę rano namalowane zostaną linie i zamontowane tablice odmierzające czas gry.

Na sobotę Eagles przygotowali wiele atrakcji towarzyszących meczowi. Dla dzieci będą np. liczne i ciekawe warsztaty robotyki, konstruktorskie oraz warsztaty robienia słodyczy. Nie zabraknie pokazów kosmetycznych, prezentacji sportowych, dmuchańców, konkursów, animatorów oraz występów tanecznych cheerleaderek Warsaw Eagles Bell Arto. Mecz rozpocznie się o 14.