Londyn 2012. Hiszpańska para Ferrer/Lopez rywalami Fyrstenberga i Matkowskiego w pierwszej rundzie

Polscy debliści Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski w pierwszej rundzie na igrzyskach olimpijskich w Londynie zmierzą się z hiszpańską parą David Ferrer/Feliciano Lopez.
Fyrstenberg i Matkowski po raz trzeci wystąpią na igrzyskach olimpijskich. Polacy najbliżej zdobycia historycznego medalu w polskim tenisie byli w Pekinie, gdzie odpadli w ćwierćfinale.

W Londynie ich pierwszymi rywalami będą Hiszpanie David Ferrer i Feliciano Lopez, którzy wystąpią także w turnieju singla.

- Znamy swoją wartość, potrafimy wygrywać z najsilniejszymi. To będzie też inny turniej. Zabraknie najlepszych par, które grają na co dzień razem. W igrzyskach mogą grać tylko pary narodowe, my jesteśmy jedną z nich, zgraną już. To zwiększa szansę - mówił przed wylotem do Londynu Matkowski.

Polacy już w pierwszej rundzie zakończyli udział w tegorocznym Wimbledonie. Wcześniej triumfowali na kortach ziemnych w Barcelonie i Madrycie.

- Trawa nie jest naszą najmocniejszą stroną, ale raczej najsłabszą - mówił Warszawa.sport.pl Fyrstenberg. - Ale w tym roku gramy najlepszy tenis. Czujemy to - dodał.

Ferrer to obecne piąty zawodnik światowego rankingu. Cztery lata temu w Pekinie odpadł w pierwszej rundzie z Serbem Janko Tipsareviciem. W deblu z Nicolasem Almagro dotarł do drugiej rundy.

Dla Lopeza także będą to drugie igrzyska w karierze. W Atenach przegrał w 1/8 finału z Francuzem Sebastienem Grosjeanem. W parze z Tommy Robredo pożegnał się z turniejem już w pierwszej rundzie.

Polacy są rozstawieni z numerem czwartym. W drugiej rundzie mogą zmierzyć się ze zwycięzcą pojedynku Andy Murray/Jamie Murray z Wielkiej Brytanii , którzy zagrają z Jurgenem Melzerem i Alexandrem Peyą z Austrii.

Rywalizacja odbędzie na trawiastych kortach Wimbledonu. Pierwsze spotkania zostaną rozegrane 28 lipca.

Kto ma rację w wymianie zadań między Włoszczowską i Szurkowskim?
Włoszczowska
Szurkowski
Ile medali zdobędzie Polska?
Londyn 2012 czy Euro 2012?
igrzyska
piłka