Londyn 2012. Pech w losowaniu Jans-Ignacik i Rosolskiej. W pierwszej rundzie zagrają z numerem trzy

Rywalkami Klaudii Jans-Ignacik i Alicji Rosolskiej w pierwszej rundzie turnieju gry podwójnej kobiet na igrzyskach olimpijskich w Londynie będą Maria Kirilenko i Nadia Pietrowa. Rosyjska para jest rozstawiona z numerem trzecim.
Polki mogą mówić o pechu w losowaniu, bowiem w pierwszej rundzie zmierzą się z faworytkami do olimpijskiego medalu. Para Maria Kirilenko i Nadia Pietrowa jest rozstawiona z numerem trzecim.

Pietrowa obecnie jest dziewiątą deblistką w rankingu światowym. Jej partnerka plasuje się o trzy lokaty wyżej. Kirilenko debiutuje na igrzyskach olimpijskich. Niedawno przegrała z Agnieszką Radwańską w walce o półfinał Wimbledonu. Pietrowa wystąpiła osiem lat temu w Atenach, ale przegrała w drugiej rundzie z Francuzką Mary Pierce. W Londynie obie wystąpią także w turnieju singla.

Jans-Ignacik i Rosolska po raz drugi wystąpią na igrzyskach. W Pekinie także nie miały szczęścia w losowaniu. W pierwszej rundzie trafiły na Amerykańską parę Liezel Hubert/Lindsay Davenport i przegrały gładko 2:6, 1:6.

W przypadku awansu do drugiej rundy kolejnymi rywalkami Polek będzie para Jarosława Szwedowa/Galina Woskobojewa z Kazachstanu lub Stephanie Dubois/Aleksandra Woźniak z Kanady.

Rywalizacja odbędzie się na trawiastych kortach Wimbledonu. Pierwsze spotkania zostaną rozegrane 28 lipca.

Kto ma rację w wymianie zadań między Włoszczowską i Szurkowskim?
Włoszczowska
Szurkowski
Ile medali zdobędzie Polska?
Londyn 2012 czy Euro 2012?
igrzyska
piłka