Rajd Barbórka 2014. Jak będą wyglądały odcinki specjalne? [INFOGRAFIKI]

Tor Służewiec, STW Center, Bemowo oraz Karowa - w 52. Rajdzie Barbórka, który odbędzie się w sobotę 6 grudnia, kierowcy przejadą cztery odcinki specjalne.
Zawody rozpoczną się w sobotę rano od oesu na torze Służewiec. Całkowitą nowością jest druga próba - STW Center na szybkim i krętym torze w podwarszawskim Klaudynie, gdzie na co dzień trenują drifterzy. Następnie zmagania przeniosą się na Bemowo - na terenie Autodromu zlokalizowany będzie także otwarty dla kibiców serwis. Trzy pierwsze odcinki kierowcy przejadą dwukrotnie. Tradycyjnie zmagania zakończą się w centrum miasta pokazowym oesem na Karowej. Początek Kryterium Asów o 17.

Jak będą wyglądały oesy?

Tor SłużewiecPierwszy odcinek jest miejscem, gdzie na pewno można spotkać wszystkich zawodników, warto więc rozpocząć kibicowanie właśnie od tego odcinka. Trasa odcinka składa się z przejeżdżanej dwukrotnie widowiskowej pętli dookoła strefy dla kibiców. Odcinek ten posiada więc bardzo wiele ciekawych miejsc do oglądania.

STW CenterJest to odcinek, który debiutuje na Rajdzie Barbórka. Składa się z przejeżdżanego dwukrotnie toru, gdzie na co dzień trenują drifterzy. Większa część trasy odcinka jest doskonale widoczna ze strefy dla kibiców umieszczonej na lekkim podwyższeniu.

BemowoDoskonale znany wszystkim kibicom Rajdu Barbórka odcinek. W tym roku w nowej, ciekawszej odsłonie. Najciekawszymi fragmentami trasy dostępnymi dla kibiców jest oczywiście słynny mostek

oraz nowość: tuż po starcie zawodnicy przejeżdżać będą przez płytę poślizgową i wykonają widowiskowy nawrót dookoła beczki. W okolicach tej beczki zlokalizowana będzie w tym roku trybuna dla kibiców. Trasa odcinka przebiega po przejeżdżanej dwukrotnie pętli. Warto wspomnieć także, że na Bemowo wraca w tym roku Park Serwisowy, warto więc zaplanować tutaj dłuższy pobyt.

KarowaBez wątpienia, najbardziej spektakularny odcinek specjalny w rajdowym kalendarzu. Kilka tysięcy fanów, kilkadziesiąt samochodów i magia centrum miasta. Nie od dzisiaj wiadomo, że odcinki organizowane w dużych skupiskach ludności odnoszą największe sukcesy. Łatwy dostęp, atmosfera pikniku i dobrej zabawy, popisy najlepszych kierowców. I znów - to wszystko, na wyciągnięcie ręki. Wygrana w Kryterium Asów jest jednym z najbardziej prestiżowych osiągnięć w karierze każdego kierowcy rajdowego i kibice chcą być świadkami każdego kolejnego sukcesu.