Ponad setka samochodów na odcinkach specjalnych Barbórki

79 załóg znalazło się na liście zgłoszeń do 52. Rajdu Barbórka, 32 wystartują w Barbórce Legend. Wśród kierowców, których zobaczymy na starcie sobotnich odcinków specjalnych, jest wiele nazwisk doskonale znanych rajdowym kibicom.


W grudniowym klasyku wystartuje cała czołówka tegorocznych LOTOS Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Wojciech Chuchała z Sebastianem Rozwadowskim pojadą subaru impreza, podobnie jak Tomasz Kuchar z Danielem Dymurskim. Macieja Rzeźnika i Przemysława Mazura zobaczymy w fordzie fiesta R5. Takim samym samochodem na trasie Barbórki będzie walczył Maciej Oleksowicz pilotowany przez Michała Kuśnierza. Natomiast Grzegorz Grzyb i Daniel Siatkowski wystartują samochodem, który zdominował tegoroczną rywalizację w rajdowych mistrzostwach Europy - skodą fabia S2000.

Na liście zgłoszeń nie mogło zabraknąć kilkakrotnego triumfatora Kryterium Asów na Karowej - Kajetana Kajetanowicza. Czterokrotny mistrz Polski, który w tym sezonie walczył w cyklu ERC, wystartuje w Rajdzie Barbórka tym samym samochodem, który towarzyszył mu na europejskich trasach - fordem fiesta R5.

Na Barbórce kolejny raz pojawi się także Felix Baumgartner. Austriak, który zasłynął skokiem ze stratosfery, pojawi się na barbórkowych odcinkach, prowadząc samochód subaru impreza.

Wśród pojazdów, które kibice będą mogli zobaczyć na trasie odcinków specjalnych, znajdzie się również mitsubishi lancer WRC. Takim samochodem zdecydowała się wystartować załoga Marcin Abramowski i Łukasz Włoch.

Barbórka Legend to w tym roku aż 32 auta. Wśród nich znajdują się takie rajdowe perełki, jak audi sport quattro, lancia delta HF integrale, renault 11 czy fiat 124 spider.