Jakub Kowalczyk z nowym kontraktem w ONICO AZS Politechnice Warszawskiej

Po Andrzeju Wronie kolejny środkowy zdecydował się prolongować kontrakt z ONICO AZS-em Politechnika Warszawska. Umowa Jakuba Kowalczyka będzie obowiązywać przez najbliższy rok.

– W ONICO AZS Politechnice czuję się doskonale, dlatego – kiedy otrzymałem propozycję przedłużenia umowy – nie wahałem się ani chwili – powiedział Jakub Kowalczyk. – Klub rozwija się pod każdym względem. Zarząd i trener Stéphane Antiga budują naprawdę silną drużynę. Bardzo się cieszę, że będę jej częścią – stwierdził. – Na boisku zawsze daję z siebie wszystko. W sezonie 2016/2017 pokazałem na co mnie stać, ale… nie spodziewałem się powołania do reprezentacji – nawiązał do ogłoszonej niedawno przez trenera Ferdinando de Giorgiego listy kadrowiczów na 2017 rok. – W Polsce jest wielu lepszych środków ode mnie. Znam swoje miejsce w szeregu – skwitował. – Kuba przez wiele lat występował na boiskach pierwszej ligi. W końcu został zauważony, dostał szansę i w pełni ją wykorzystał – skomentował dyrektor sportowy ONICO AZS Politechniki, Paweł Zagumny.

Jakub Kowalczyk w sezonie 2016/2017 w barwach ONICO AZS Politechniki Warszawskiej rozegrał 29 meczów. Zdobył dla warszawian 193 punkty - 137 atakiem, 67 blokiem i 12 zagrywką. Statystycznie był 19. środkowym w PlusLidze. Wcześniej posiadał duże doświadczenie w grze na niższych szczeblach polskich rozgrywek. Występował między innymi w KS-ie Camper Wyszków, Pekpolu Ostrołęka, KPS-ie Jadar Siedlce czy też Jokerze Piła.

Po sezonie 2016/2017 w ONICO AZS-ie Politechnika Warszawska doszło do sporych zmian. Z drużyną rozstał się trener Jakub Bednaruk – zastąpił go były szkoleniowiec reprezentacji Polski, a obecnie Kanady, Stephane Antiga. Paweł Zagumny skończył karierę i został dyrektorem sportowym w klubie. Ostatnio kontrakt przedłużył Andrzej Wrona.