ONICO - BBTS: Odbudować "Twierdzę Torwar"

Po krótkiej przerwie siatkarze ONICO Warszawa wracają na Torwar. W sobotę 28 października ich przeciwnikiem w walce o kolejne ligowe punkty będzie BBTS Bielsko-Biała.

Spotkanie zostanie rozegrane w ramach siódmej kolejki PlusLigi. W poprzedniej serii gier nasz zespół pojechał do Kielc na mecz z miejscowym Dafi Społem. Siatkarze Stephane’a Antigi chcieli powrócić na zwycięski szlak po dwóch porażkach z MKS-em Będzin i Espadonem Szczecin. Cel ten został zrealizowany w stu procentach – po zaciętej walce w końcówkach setów, ONICO pokonało gospodarzy 3:0 i przywiozło do Warszawy bardzo cenne trzy punkty. Najlepiej punktującym graczem meczu był Nikola Gjorgiew (14 punktów), a statuetka MVP trafiła w ręce Sebastiana Wardy, który w tym spotkaniu atakował ze stuprocentową skutecznością i zapisał na swoim koncie dziewięć „oczek”.

Ciężar psychologiczny tego spotkania podkreślał kapitan ONICO, Andrzej Wrona, w takich słowach komentując zwycięstwo: – Zagraliśmy taką trochę „brutalną” siatkówkę. Ale przed meczem powiedzieliśmy sobie, że nieważne jak, ważne żebyśmy wygrali i to się udało. Jestem dumny z naszego zespołu, gdyż sety wygrywaliśmy tak naprawdę w końcówkach, które zagraliśmy lepiej, z czego się cieszę, ponieważ to właśnie wtedy wychodzi charakter drużyny.

Wygrana w Kielcach pozwoliła naszej drużynie zbliżyć się do ligowej czołówki. Jak na razie, po sześciu rozegranych meczach, ONICO plasuje się na szóstej pozycji PlusLigi, mając na koncie jedenaście punktów. Stołeczni siatkarze do lidera z Kędzierzyna Koźla tracą cztery „oczka”, a o tym jak wyrównana jest sytuacja świadczy fakt, iż trzy inne zespoły wyprzedzające ONICO również zgromadziły do tej pory jedenaście punktów.

Sobotni rywal stołecznej drużyny – BBTS Bielsko-Biała początku obecnego sezonu nie może zaliczyć do udanych. Drużyna ta nie zdobyła ani jednego ligowego punktu, choć z racji przełożenia spotkania z Łuczniczką Bydgoszcz ma jedno spotkanie rozegrane mniej. W ostatnim meczu bialski zespół musiał uznać wyższość Jastrzębskiego Węgla, ulegając rywalowi 0:3.

Przed początkiem obecnych rozgrywek w drużynie BBTS-u doszło do dość sporych zmian kadrowych. W klubie pojawiło się chociażby trzech nowych zagranicznych zawodników – reprezentant Australii Harrison Peacock oraz dwóch rosyjskich siatkarzy – Oleg Krikun (najlepiej punktujący zawodnik BBTS-u) oraz przyjmujący Viacheslav Tarasow. W składzie zespołu z Bielska znajdziemy też doświadczonych polskich zawodników – Bartosza Janeczka, Jarosława Maciończyka czy Mariusza Gacę. Trenerem sobotniego rywala ONICO jest Słowak Rastislav Chudik. To jego drugi sezon pracy z BBTS-em, w przeszłości prowadził także inne polskie zespoły – z Kędzierzyna-Koźla i Bydgoszczy.

W ostatnim meczu rozgrywanym na Torwarze siatkarze ONICO ulegli niespodziewanie Espadonowi Szczecin. Mecz z BBTS-em Bielsko-Biała to okazja do rehabilitacji i rozpoczęcia oby jak najdłuższej serii zwycięstw na swoim parkiecie. Początek sobotniej rywalizacji o godzinie 17. Wszystkich kibiców naszego klubu zapraszamy na Torwar, a tych, którzy nie będą mogli wesprzeć drużyny Stephane’a Antigi bezpośrednio na miejscu, zapraszamy do śledzenia relacji w klubowych mediach ONICO. Razem zbudujmy „Twierdzę Torwar”!

BILETY NA WYDARZENIE